11 ||| NOCE I DNI, O KTÓRYCH NIE WIEM

© Klaudia Raczek
© Klaudia Raczek

Znowu spadnie śnieg, stanie się zima, i nie będzie gdzie usiąść na plantach. Nie wolno palić w ulubionych kawiarniach, barach, więc rzadko mam ochotę wychodzić z domu. Kolejny dzień, który przypomina mi, że najmilej jest wtedy, kiedy sen. Nie ma nadziei.

Stara herbata w zaparzaczu, resztka wygazowanej cisowianki w pomiętej butelce. Widok na okno. Pada deszcz, którego dawno nie było. Pejzaż beze mnie. Trzymam się stołu, bo nie mam pewności. Czerwone marlboro wydaje się obecnie jedynym szczęśliwym wyborem. Wyrobem tytoniowo–umysłowym. Co jest nie tak, że do twarzy nam z poezją, a do dupy z życiem? Siła słów, której dawno nie było. Noce i dni, o których nie wiem.

Lekarz nakazał tydzień bez alkoholu, i od razu poczułem się gorzej. Według zaleceń, co cztery godziny dożylnie podaję sobie życie. Już tak mam, czasem muszę się wyciszyć, gdzieś zaszyć boleśnie. Powoli goić rany, leczyć choroby, szarlatanizować. Słowem. Wszystkiego dobrego można się spodziewać po najgorszym. I odwrotnie.

Zbyt wiele pytań jak na jeden krótki poranek. Chyba to sprawił wrzesień, że prawie nic już nie czuję. Przez żyły przelałem tyle wina, że nie mogę nie trącić ckliwością. Tak delikatny jestem na kacu. Spadek formy, oszukiwanie siebie, że wszystko jest w porządku. Spadek formy, ciało stałe zmieniło się w ciekłe, w ulotne. W dym.

Zamykam oczy, widzę dziwne obrazy, zdania, których nie mogę zrozumieć. Zbyt wiele myśli, żeby móc ponownie zasnąć. Cyklofrenia, choć naprawdę nie dzieje się nic i nie stanie się nic aż do końca.

Nie mam już na co liczyć, więc zliczam pieprzyki na swoim ciele.

To ciało obce mówi z lustra, że od zeszłego roku schudłem dość znacznie.

W kieszeni kurtki mokre od deszczu papierosy.

Martwa natura i cisza, choć burza.

Szukam ciebie po zapachu ubrań.

Gdzie jesteś.

______________________________________________________

Co myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s