2000 m ponad chodnikami. Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie (2000 m above the sidewalks . High Tatras and the Western Tatras, 2011)

Im mniej mam czasu na wyjazdy w góry, tym bardziej zaczynam je doceniać. Tym bardziej zaczynam przeklinać siebie sprzed kilku, kilkunastu lat, kiedy miałam góry na wyciągnięcie ręki. Wtedy wystarczyło założyć plecak, wyjść z domu, przejść kilometr, i już się było na ścieżce.

Tatry Wysokie na Słowacji zaskoczyły mnie bardzo alpejski charakterem. Wszędzie surowe kamienie, nagie profile gór. Po polskiej stronie, w Tatrach Zachodnich było zdecydowanie więcej roślinności, drzew, a co najważniejsze, przyjazne dla stóp podłoże. Może dlatego, że do takiego jestem przyzwyczajona.

Ze zdjęciami gór mam ten problem, że zawsze wyglądają gorzej, niż prezentują się w rzeczywistości. Zupełnie odwrotnie, niż z modelkami i gwiazdami na pierwszych stronach kolorowych gazet. Po co więc się nimi dziele w Internecie? Może jednak komuś uda się wziąć głęboki oddech, oglądając je. ;—)

 

-> Więcej zdjęć tu: 500px.

4 myśli na temat “2000 m ponad chodnikami. Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie (2000 m above the sidewalks . High Tatras and the Western Tatras, 2011)

  1. Piękne zdjęcia! :) Ale coś w tym jest, że góry zachwycają najbardziej na żywo. Ja jadę w Tatry w przyszły weekend, już się cieszę :)

    Polubione przez 1 osoba

Co myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s