Przewaga gór (Advantage of mountains, 2016)

Góry mają oczywistą przewagę nad nizinami.

Wychowywałam się w regionie, w którym najtańszą i najprzyjemniejszą rozrywką w pogodny weekend było wyjście w góry. Chodziliśmy na całodniowe wycieczki jak na zwykły spacer, w trampkach, starych spodenkach, spranej podkoszulce, ze szkolnym plecakiem. W plecaku była woda, świeże bułki, pomidory, które jedliśmy jak jabłka, bez krojenia.

Advantage of mountains (2016) 01 .jpg

Wychodziliśmy bardzo wczesnym rankiem, w trzy pokolenia, które chciały ze sobą spędzić czas, więcej przeżyć, uciec od rzeczywistości albo jej istoty dotknąć. Jechaliśmy tak zwanym czerwonym autobusem, czyli miejskim, aby dostać się na szlak. Niekiedy wychodziliśmy kilkaset metrów od domu, i już byliśmy na szlaku.

Advantage of mountains (2016) 02

Co z tego, że pot, czasem drzazga. Co z tego, że pokrzywy, kolejne blizny na kolanach, pobrudzone ciuchy. Po powrocie z całodniowej trasy czekanie w kolejce do kąpieli, potem kolacja i zdrowy sen, twardy jak skała, na której w ciągu dnia, gdzieś w połowie trasy odpoczywaliśmy.

Advantage of mountains (2016) 03.jpg

Muszę tu czasem wracać, żeby pełnymi płucami oddychać, móc spokojnie zasypiać.

Kiedy wyjeżdżam z rodzinnych stron, przeszkadza mi pustka na horyzoncie i uporczywe słońce, przed którym nigdzie nie można się schować.

Advantage of mountains (2016) 04.jpg

Zmęczenie, ciężar na plecach, dzięki którym więcej się czuje, a cisza pozwala swobodniej myśleć. Widok ze szczytu, który daje szersze pole widzenia. Wszystko się zmienia.

Nic się nie zmienia.

P.S. Zdjęcia z wycieczki na Czupel, najwyższy szczyt Beskidu Małego.

Więcej zdjęć: 500px.com/klaudiaraczek

5 myśli na temat “Przewaga gór (Advantage of mountains, 2016)

  1. Tu, na nizinach, też jest życia i wielogodzinne piesze wycieczki. Ja mam raczej tak, że dziwi mnie, że ktoś z własnej woli chce pod górę leźć, jak można równo po płaskim lub lekko pofałdowanym. :D

    Polubione przez 1 osoba

Co myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s