Aż chce się Ż. Męskie Granie 2016 | Kraków

W 2012 roku po raz pierwszy wybrałam się na Męskie Granie. Od tego momentu jeszcze mocniej czekam na każde lato, któremu rytm nadaje trasa koncertowa prowadzona przez Piotra Stelmacha.

Najlepiej wspominam finał trasy w 2014 roku, kiedy piosenką przewodnią był “Elektryczny”. W Żywcu koncert rozpoczynała kapela Żywczanie, która w swojej gwarze odśpiewała utwór wykonywany w oryginale przez Brodkę i Dawida Podsiadłę (tak, to nazwisko się odmienia). Aż żałuję, że nigdzie nie mogę znaleźć tego nagrania.

Męskie Granie to ten sam klimat od lat, ta sama świetna organizacja. To piwo po brzegi, siedzenie na wewnętrznej stronie kurtki, tupanie w takt nóżką od jakiejś 16:00 do 1:00 w nocy. To wyprawy bliskie i dalekie. Muzyczne i towarzyskie. To pobudzane tęsknoty albo złości.

Co roku jestem pod wrażeniem kampanii prowadzonej z rozmachem. Co roku czekam na kolejne numery tworzone przez zespół Męskie Granie Orkiestra. Co roku czekam na finał, kiedy publiczność śpiewa razem z solistami największe przeboje polskiego rocka.

Co najbardziej zapamiętałam z sobotniego koncertu w Krakowie?

Totalnego czadu dał Organek – dużo mocnego, gitarowego grania. Trochę wolnego, luźnego bluesa. Momentami słychać było echo The Doors. Tak, nie przejęzyczyłam się. To niesamowite, że w 2014 roku brał udział w konkursie Nowego Męskiego Grania, a teraz był szefem Orkiestry.

Brodkę kocham za ostatnią płytę miłością nieczystą, kupiłabym dzisiaj od niej wszystko, w tym dożywotni kredyt konsumpcyjny, wszystko.

SBB! To SBB, które znalazłam kiedyś w odmętach Internetu i nie mogłam uwierzyć, że taką muzykę ktoś stworzył w Polsce. Potem kupiłam kilka winyli i nie miałam nadziei usłyszeć ich na żywo.

O.S.T.R. – do bólu szczery i bezpośredni facet. Zaprezentował przede wszystkim utwory z ostatniej płyty “Życie po śmierci”, na której bardzo dosadnie opowiedział o tym, jak dwa lata temu podczas koncertu w Bielsku-Białej eksplodowało mu płuco, a lekarze dali mu godzinę życia. Ta historia mogłaby być przerysowana, gdyby nie była… prawdziwa.

_______________

Byliście może kiedyś? Lubicie / nie lubicie?

Wybieracie się jeszcze na tegoroczną trasę?

Reklama

7 myśli na temat “Aż chce się Ż. Męskie Granie 2016 | Kraków

  1. Najbardziej przekonał mnie Ostry. .. Mam nadzieję że za rok znajdę czas i on też tam będzie :)

    Polubienie

  2. Miałam być w tym roku w Katowicach i Krakowie, ale wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy..

    Polubienie

Co myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s