Young power! Jak Justyna Suchecka i inni młodzi zmieniają świat

In Polish we don’t say „Congrats”, we say:

„Chciałam tylko powiedzieć, że zamówiłam dzisiaj kilka egzemplarzy i tak ścisnęło mnie w gardle. W zasadzie to nie ze wzruszenia, ale z pretensji głęboko zakorzenionej. Bo dlaczego to jest dopiero debiut, kiedy to Polska zasługuje na więcej dobra od tej dziennikarki, fanki sukienek w kwiaty i największej utajonej ambasadorki produktów sieci Biedronka. Zwłaszcza, że mogłaby. Jakby tylko chciała. Zwłaszcza, że kiedy padnie sieć energetyczna w Warszawie, to może i bez wielkiej woli i ochoty, ale nowy świat Justyna Suchecka uciągnie.

To piękne, że właśnie o tym nowym, lepszym świecie dla młodych ludzi Ju pisze już od lat. W zasadzie odkąd ją poznałam na blogu na Onecie w jakimś osnutym mgłą i niepamięcią 2006 roku, kiedy jeszcze pisałyśmy na GG, słuchałyśmy Erykę Badu oraz The Kooks na Last.fm, to roztańczone dziewczę już się interesowało jak drążyć i zmieniać rzeczywistość.

Przez Justynę sama dojrzewałam lepiej i szybciej, od gimnazjum, poprzez studia i kolejne stanowiska. Jeśli składamy się w 70% z wody, to w 30% z książek, które przeczytaliśmy. Większość (tak z 85%) tych najlepszych w moim życiu były od Justyny i o wiele się raczej nie mylę (choć lepiej się znam na promilach niż procentach). Więc byłam notorycznie dokarmiana Kunderą, Pilchem, Hessem, realizmem magicznym.

Przez te 14 (sic!) lat były czasy bardzo intensywne, ale i miesiące ciszy. Jednak dojrzewanie razem, czasem obok, ukształtowało mnie jako człowieka już na zawsze.

Jeśli tym razem na niebotycznie większą skalę, Justyna za pomocą tej książki pozwoli uwierzyć wielu innym młodym, że „mają tę moc”, i da bodziec do rozwoju, zmiany, wiary w siebie, to tak jakby wszyscy w społeczeństwie wygramy. I będzie szansa, że ktoś nam kiedyś poda szklankę wody”.

No ale ja miałam nie o tym, tylko chciałam w sumie napisać – weźcieżesz, kupcież dla dzieci, nastolatków i dla dorosłych, którzy chcą się poczuć o dziesięć lub dwadzieścia lat młodziej.

Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat - Justyna Suchecka | okładka

Justyna Suchecka

Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

2 myśli na temat “Young power! Jak Justyna Suchecka i inni młodzi zmieniają świat

  1. Zaciekawiłaś mnie, postanawiam, że przeczytam, i przyczynie się do zarobku tej odważnej kobiety :-)

    Czy możesz rozwinąć myśl ? „…Realizmem magicznym ”

    Pozdrawia

    Polubione przez 1 osoba

Co myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s